A Fox News cikke beszámolt egy érdekes amerikai esetről, melynek során a megfélemlített gyermek szülei bírósági útra terelték gyermekük ügyét. Egy negyedik osztályos diák, Joaquin szülei, Deveri és Matthew Del Core pert indítottak fiuk egyik osztálytársa ellen, gyermekük állítólagos tavalyi megfélemlítésére hivatkozva. A szülők állítása szerint a megfélemlítő leköpte, ütötte és rúgta a gyermeküket, aki akkor még a Robert Frost általános iskola harmadik osztályos tanulója volt. „Éjjelenként felkelt, üvöltött és sírt” – ecsetelte gyermeke fájdalmát Deveri. A család 50 ezer dolláros kártérítést követel a bíróságon.
Az amerikai család esete számos kérdést felvet a megfélemlítés kapcsán. Például azt, hogy kezelhető-e egyáltalán a megfélemlítés széleskörű problémája utólagosan, jogi úton esetleges anyagi kompenzáció révén. Vajon határozhat-e a bíróság egy igen komplex pszichológiai árnyalattal rendelkező megfélemlítési ügyben? Egyáltalán az áldozat családjának juttatott anyagi kompenzáció alkalmas eszköz-e a gyermek által elszenvedett lelki károk orvoslására?
Az első magyarországi megfélemlítés elleni programot kidolgozó Felelős Társadalomért Közhasznú Alapítvány szerint nem az utólagos és reaktív bírósági eljárás a legmegfelelőbb mód megfélemlítés problémájának visszaszorítására, hanem az iskolákban bevezetett rendszerszintű programok, amelyek egyrészt segítik a megfélemlítés megelőzését, és a már bekövetkezett megfélemlítés elleni hatékony fellépést. Egyben ösztönözi a megfélemlítés esetek felelősségre vonását nem csupán az elkövetőkkel szemben, de a kialakult -kezeletlen iskolai megfélemlítés- iskolai környezetért felelőseivel szemben egyaránt.